Format Kitap
Barkod 9789754473803
Yayın Tarihi 2021-07-07
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 272
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : İbrahim Şimşek

Atatürk demişti ki:

Egemenlik ulusundur. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden başka hiçbir kimse ulus yazgısına egemen olamaz. Bütün yasaların düzenlenmesinde, her türlü örgütlenmede, yönetimin bütün aygıtlarında, genel eğitimde, tutumsal işlerde ulusal egemenlik ilkelerine uyulacaktır.

Tam bağımsızlık demek, elbette siyasal, maliye, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda tam bağımsızlık ve tam özgürlük demektir. Bu saydıklarımdan birinde bağımsızlıktan yoksunluk, ulusun ve ülkenin gerçek anlamıyla bütün bağımsızlığından yoksun olması demektir.

Ulusa dost görünüp de ilk fırsatta iktidara geçtikten sonra gerçek gereksinimlerini düşünecek yerde, ülkeyi kendi istediği yolda götüren, söz anlamayan yetkililerin yol göstermelerine kulak asmayın. Ülke, ulusta mevcut güçleri şahsına bağlamaya çalışan, kahraman yüzlü insanlardan epeyce zarar çekti.

Bir ülkenin, bir ülke halkının düşmandan zarar görmesi acıdır. Fakat kendi soyundan gelen, büyük tanıdığı insanlardan vefasızlık ve büyük zarar görmesi ondan daha acıdır.

Türkiye halkı, ulusal sınırları içinde, uygar insanlar gibi tam anlam ve kapsamıyla özgür ve bağımsız olarak yaşayacaktır...

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Diğer
% 27
indirim
30.66
Liste Fiyatı : 42.00
Kazancınız : 11.34
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %27 indirim