Format Kitap
Barkod 9789759735135
Yayın Tarihi 2020-11-18
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 198
Kapak Karton
Kağıt Kuşe
Boyut 200 X 280

Emeği Geçenler :
Yazar   : M.Kemal Çiftci;Hüdaverdi Erer;M. Metin Kıran

Veteriner Genel Patoloji kitabı, Veteriner Fakültesi öğrencilerine ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle ayrıntılardan mümkün olduğunca kaçınılmış, gerekli görülenler ise küçük puntolarla yazılmıştır. Kitap, Yangı, Hastalık Sebepleri ve Enfeksiyona Yanıt, Nekroz, Dejenerasyonlar ve Metabolizma Bozuklukları, Dolaşım Bozuklukları, İmmunopatoloji, Hücre Büyümesi ve Farklılaşması Bozuklukları, Anomaliler bölümlerinden oluşmaktadır.
Ayrıca bazı viral hastalıkların tanısında önemli bir kriter olan İnklüzyon Cisimcikleri de ayrı bir bölüm olarak, kısa ve özlü olarak anlatılmıştır. Genel patoloji konuları içinde yer alan tümörler, Veteriner Onkoloji kitabında ayrıntılı anlatılmış olduğundan, bu kitapta tümörlerle ilgili bilgi verilmemiştir. Konuların anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla çok sayıda ve çoğunluğu makroskobik olmak üzere resimler ile tablo ve şekiller kullanılmıştır.
Bu resimlerden renkli olanları ayrı bir bölüm halinde Renkli Atlas adı altında toplanmıştır. Kullanılan resimlerden resim 3.4 A ve Renkli Atlas 2A, B,3C, D, 4A, B, C, 5C, 6A, 9A, C, 11C, D, 12D, 13D ve 14D numaralı resimler Ludwig-Maximilians Üniversitesi Veteriner Fakültesi Patoloji Enstitüsü slayt arşivinden alınmıştır.

devamını oku..
Kategori : Veterinerlik
% 10
indirim
54.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 6.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim