Format Kitap
Barkod 9786055426248
Yayın Tarihi 2019-12-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 376
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 195 X 275

Emeği Geçenler :
Yazar   : Selim Çetinkaya

Temel mühendislik bilimlerinden biri olan Termodinamik konuları oturmuş olduğundan, eserde mantık sıralaması çerçevesinde verilmiştir. Ön lisans ve lisans düzeyinde teknik bilimler ve mühendislik eğitimi alan öğrencilerin faydalanacağı eserdeki başlıklar şöyle sıralanmıştır:
Temel termodinamik kavram ve tanımlar, saf maddenin özellikleri, ideal gaz ve ideal gaz yasaları, termodinamiğin birinci yasası, ikinci yasa ve entropi, temel işlemler, dört ve iki zamanlı motorların teorik ve gerçek çevrimleri, gaz türbinlerinin teorik ve gerçek çevrimleri, havacılık gaz türbinleri, buharlı güç çevrimleri, soğutma makinesi ve ısı pompası çevrimleri, yakıtlar ve yanma.
Kitapta, konular oldukça özlü bir biçimde işlenmiş; yasalar, işlemler ve uygulamalar, ayrıntıya girilmeden kolay anlaşılır bir biçimde işlenmiştir. Kitapta SI birimleri kullanılmış, konuların ve ilkelerin anlaşılmasına yardımcı olmak üzere her bölümde çok sayıda örnek probleme yer verilmiştir. Bölüm sonlarına yeterli sayıda çalışma problemi eklenmiş ve cevapları problemlerin sonunda verilmiştir. Ekler bölümünde, kitapta geçen problemlerin çözülmesinde yararlanılan çeşitli çizelgeler bulunmaktadır.

devamını oku..
% 23
indirim
40.81
Liste Fiyatı : 53.00
Kazancınız : 12.19
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %23 indirim