Format Kitap
Barkod 9789750249273
Yayın Tarihi 2018-07-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 1060
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 170 X 250

Emeği Geçenler :
Yazar   : Çelik Ahmet Çelik

Zamanaşımı, hak aramaya bir sınır konulmasıdır. Nasıl ki kanunu bilmemek özür değilse, hak arama sürelerini bilmemek de özür değildir. Ancak ne var ki, Borçlar Kanunumuzda ve çeşitli yasalarda o kadar çok ve değişik zamanaşımı süreleri vardır ki, bunların hepsini akılda tutmak, yalnız normal yurttaşlar için değil, hukukçular için bile zor olmaktadır. Her sözleşme ve sorumluluk türü için ayrı zamanaşımı süreleri konulmasını yanlış buluyoruz. Bunlar azaltılmalı ve gruplandırılmalıdır.

Kitabımızda zamanaşımı ve hak arama sürelerini, bunların nasıl işlediğini, başlangıcını, kesilmesini olabildiğince anlaşılır ve kolay kavranır biçimde açıklamaya çalıştık.

***

Sözleşme ve sorumluluk türleri bölümünde, günlük yaşamda en çok bilinmesi gerekenleri, en fazla dava konusu edilenleri ele aldık. Genel bölümde çalıştıranın sorumluluğu, yardımcı kişilerden sorumluluk, tüzel kişilerin sorumluluğu, devletin ve kamu görevlilerinin sorumluluğu yer aldı.

Borçlar Kanunu'ndaki sorumluluk ve sözleşme türlerinden özellikle satım ve eser (inşaat) sözleşmelerini geniş biçimde işledik. Üretimcinin sorumluluğu bölümünde, Borçlar Kanunu hükümleri ile Tüketicinin Korunması Kanunu'nu bir arada inceledik.

Borçlar Kanunu dışında, Medeni Kanundaki Taşınmaz Malikinin Sorumluluğu ve Komşuluk Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Hastanelerin ve Hekimlerin Sorumluluğu, Çevre Zararlarından Sorumluluk, Trafik ve Taşıma Kazalarından Sorumluluk, Sigortalar, Noterlerin Sorumluluğu kitabımızın özel bölümünün konularını oluşturdu.

Yalnız hukukçulara değil, herkese yararlı bir kitap olduğuna inanıyoruz.

Konu Başlıkları
Genel Olarak Zamanaşımı
Haksız Eylemlerde Zamanaşımı
Bedensel Zararlarda Zamanaşımının Başlangıcı
Tazminat Davalarında Ceza Zamanaşımının Uygulanması
Sorumluluk Türleri ve Zamanaşımı Genel Olarak

devamını oku..
Kategori : Borçlar Hukuku
% 25
indirim
183.75
Liste Fiyatı : 245.00
Kazancınız : 61.25
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim