Format Kitap
Barkod 9789750800832
Yayın Tarihi 2021-02-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 572
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Beşir Fuad

Beşir Fuad, 6 Şubat 1887'de, Cağaloğlu Yokuşu'nda Kitapçı Arakel'in dükkanı karşısındaki 12 numaralı evinde gece geç vakit bileklerini kestiğinde 35 yaşındaydı; ölürken izlenimlerini kanıyla bir kağıda yazdı ve son sözleri başucundaki doktora söylediği zahmet etmeyin, beş dakikalık ömrüm kaldı oldu.
Tanzimat aydınlarının belki de en ilginci olan Beşir Fuad, Türk edebiyatında ilk eleştirel deneme olan Victor Hugo adlı kitabıyla dönemin romantik zevkine karşı Batı gerçekçiliğini öne çıkardı. Kitap üzerine hemen bir tartışma koptu: Hayaliyyun (romantikler) / hakikiyyun (gerçekçiler) olarak ikiye bölünen aydınlar arasındaki bu tartışmaya Recaizade'den Namık Kemal'e, Muallim Naci'den Menemenlizade'ye dönemin bütün önemli isimleri katıldı. Bu tartışmaların önemli bir bölümünü sağlığında kitaplaştıran Beşir Fuad, Şiir ve Hakikat adlı kitap taslağını ise yayınlayamadan öldü.
Handan İnci'nin, Şiir ve Hakikate Beşir Fuad'ın daha önceki kitaplarını (Victor Hugo, Mektubat, İntikad) ve diğer yazılarını ekleyerek yaptığı bu derleme, Beşir Fuad efsanesinin üstündeki sis perdesini kaldırıyor.

devamını oku..
Etiketler : İlgi Çekenler
Kategori : Edebiyat - Diğer
% 35
indirim
39.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 21.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim