Format Kitap
Barkod 9786050670288
Yayın Tarihi 2021-04-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Seval Uysal

- Şirket; İzmir iktisat kongresinden iki yıl sonra kuruldu. İsim babası kuvayı milliye saflarında Mülazım-ı Sani rürbesi ile çarpışan Tahir Berkay'dı.

- Belediye Başkanı Hüsnü Örnek olmasa Denizli bu fabrikayı da Nazilli'ye kaptıracaktı ya bereket versin Başkan önce davranmış, üçüncü bir kriz çıkmasını engellemişti.

- Ve bir gün İzzet Savun'un Mercedesine binip Saray lokantasına gittiler. İzzet Savun, Ferudun Alpat, Esat Sivri, Ekrem Başer, Muammer Kahraman, Aslan Konyalıoğlu, o masada tam üç saat konuştular. Yemek bittiğinde imzalar atılmıştı.

- Arsa olarak Kazım Kaynak'ın dükkanının karşısındaki Denizli eski milletvekillerinden Yusuf Başkaya'nın terk edilmiş evi seçildi. Başkaya'nın varislerine Babadağlı Hafız Süleyman Tuncer vasıtasıyla ulaşıldı.

- Başta beş kişiydiler; Cevdet Panayır, kardeşi İlter Panayır, Ekrem Başer, Ahmet Işlak, Lütfü Özgermi. Aralarına Nuri Yılmaz, Ahmet Nuri Özsoy, Arif Yalınkaya eklendi.

- O sıra Amerika Türkiye'ye ambargo uyguluyordu. Gurbetçi işçilerin milliyetçi duyguları kabarmıştı. Amerika vermezse biz yapalım dediler. Kendi motorunu üretemeyen sanayileşemez sloganıyla yola çıktılar. 100 işçi 5 er bin lira koudu. 500 bin lira kuruluş sermayeli şirketin ana kuruluş sözleşmesi Hannover Başkonsolosluğundan onaylandı.

devamını oku..
% 31
indirim
82.80
Liste Fiyatı : 120.00
Kazancınız : 37.20
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %31 indirim