Format Kitap
Barkod 9786057484277
Yayın Tarihi 2021-09-17
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 40
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 180 X 180

Emeği Geçenler :
Yazar   : Şehriyar Mandanipur
Çevirmen   : Serpil Farazande
Çevirmen   : Hamid Farazande

Don Kişot'u emanet al. Bu iki dünya yabancısı arasında ansızın peydahlanan benim bilmediğim esriklik ve korku, rahat bırakmıyordu beni. Habil ve kabil döneminden bu yana sürekli ezeldeki ayrılıktan bir gölgenin tekrarlamış olduğundan kuşkum yoktu. Mekânlar ve zamanlar hicaptırlar. Sözler ve vuslatlar hicaptırlar; yüzler ve bedenler de.
- Menekşenin Doğusu

Yazar Şehriyar Mandanipur; Şiraz'da doğdu. 33 yaşındayken ilk öykü kitabı, Mağara Gölgeleri yayımlandı. Uzun bir süre, yasaklanıncaya kadar ünlü Perşembe Akşamı adlı aylık edebiyat dergisini çıkarttı. Bugüne kadar ondan on iki öykü kitabı ve roman yayımlanmıştır. 2006'dan bu yana Amerika'da yaşayan ve Harvard'da edebiyat dersi veren Mandanipour'un son romanı: Bir İran Aşk Öyküsünün Sansürlenmesi başlığını taşır. Şehriyar Mandanipur, İngilizce, Felemenkçe, İtalyanca, İspanyolca, Türkçeye ve Almancaya çevrilmiştir.
Şehriyar Mandanipur, zamanımızın en ilerici romancılarından biridir ...
Mandanipur, anavatanında uzun bir geçmişi ve şöhreti olan İran'ın yaşayan en önemli yazarlarından biridir... İngilizce konuşan okuyucular sonunda onun yazma becerilerini paylaşabiliyor.
David Martin, The Guardian-

Mandanipur'un yazıları hayat gücü, tutku, zeka, belirsizlik ve politik referanslarla doludur. Çağdaş Farsça edebiyatına aşina olmayan bir okuyucu, Kundera ya da Rüşdi'nin Gece Yarısı Çocukları nı anımsayabilirler... sürükleyici ve çoğu zaman esprili.
-James Wood, New Yorker
Şehriyar Mandanipur tüm kitaplarıyla ve dilimize aktarılarak Simurg Art'da olacak.

devamını oku..
Kategori : Hikaye - Öykü
% 35
indirim
19.50
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 10.50
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim