Format Kitap
Barkod 9786254432743
Yayın Tarihi 2021-05-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 336
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Seval Yaman
Yazar   : Belgin Tarhan

Türkiye'de özellikle son 30 yılda liberalizmin ne olduğu, hangi filozofların liberalizm içinde yer aldığı vb. konularda pek çok makale ve kitap kaleme alındı. İşte bu makale ve kitapların içinde birkaç paragraf yahut bölümde yer verilen liberteryenizm Türkçede ilk defa müstakil bir eserde, Seval Yaman ve Belgin Tarhan'ın Liberteryenizmin Felsefi Temelleri kitaplarında hayat buluyor.

Yaman ve Tarhan, liberteryenizmin öncelikle liberal felsefe içindeki yerinin izini sürüyor, üstünde bilhassa durduğu konuları öne çıkararak diğer liberalizmlerden farklı kılan özelliklerini ortaya koyuyorlar. Daha sonra liberteryenizmin birey ve toplum anlayışına odaklanıyor ve bu anlayışın çizgilerini netleştirmeye çalışıyorlar.

Bireye ve topluma bakışının genel hatlarını böylelikle çizdikten sonra Yaman ve Tarhan, liberteryenizmin devlete ve devletler arası ilişkilere yaklaşımını masaya yatırıyorlar. Devleti tamamen reddedenler ile ona mecburen bir alan veren ekolleri anlatıyorlar ve bu ekollerin uluslararası ilişkilere bakışlarını ortaya seriyorlar.

Liberteryenizmin Felsefi Temelleri, konuyla ilgili ilk Türkçe eser olması sebebiyle hem bir başvuru kaynağı hem de bir başucu kitabı olma niteliğini taşıyor.

devamını oku..
Kategori : Siyaset Felsefesi
% 28
indirim
28.08
Liste Fiyatı : 39.00
Kazancınız : 10.92
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %28 indirim