Format Kitap
Barkod 9786257011723
Yayın Tarihi 2021-01-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Yusuf El-Karadavi

İslam, insan hayatının maddî, manevî, bireysel ve toplumsal bütün yönlerini kapsar ve bu şekliyle laikliğin karşısına çıkar. Laiklik de İslam'ı bu kapsamıyla kabul etmez.

Hristiyanlık, hayatı ve insanı ikiye bölmeyi ve yarısını dine, diğer yarısını da devlete tahsis etmeyi kabul edebilir. Yahut İncil'in ifadesiyle Yarısı Allah'a, diğer yarısı Kayser'e. Kayser'in hakkını Kayser'e ver, Allah'ın hakkını Allah'a! Buna karşın İslam'a göre hayat parçalanamaz bir bütündür. İnsan ikiye ayrılmayan tek bir varlıktır. İslam, Kayser'i Allah'a ortak kabul etmez. Çünkü Allah bütün alanlarda hayatın ve insanın Rabbidir. Yer, gök ve ikisi arasında ne varsa hepsi Allah'a aittir. Kayser de Kayser'in sahip oldukları da hepsi Allah'a aittir.

İslam, kendi hükümleri ve talimatları doğrultusunda bütün hayatı yönlendirmek ve kendi boyasıyla hayatı boyamak haricindeki her metodu reddeder. Kendi boyası ise Allah'ın boyasıdır: Allah'ın boyasından kim daha güzel boyaya sahip olabilir? İslam, sahip olduğu saf ruhla hayatı sarar. Bu ruh gaye bakımından rabbanî, eğilim olarak ahlakî ve içeriği itibarıyla insanî bir ruhtur. İslam, doğumundan ölümüne kadarki hayat yolculuğunda insana rehberliğiyle ve koyduğu kanunlarla eşlik etme haricindeki hiçbir yöntemi kabul etmez. Hatta İslam, doğmadan önce ve öldükten sonra da rehberliği ve kanunlarıyla insana eşlik eder.

devamını oku..
% 30
indirim
31.50
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 13.50
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim