Format Kitap
Barkod 9786254066344
Yayın Tarihi 2021-02-18
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 528
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Veysel Eren;H. Tuğba Eroğlu

Yazarlar : Abdullah Aydın, Ahmet Taner, Aydın Usta, Aziz Belli, Berat Akıncı, Burak Karaoğlan, Çiğdem Akman, Elvettin Akman, H. Tuğba Eroğlu, Hamza Ateş, Kamil Ufuk Bilgin, Konuralp Sezgili, M. Serdar Erbaş, Masood Nawaz Kayar, Mehmet Göküş, Murat İnce, Mücahit Bektaş, Naime Merve Karacaoğlu, Namık Kemal Öztürk, Ömer Fuad Kahraman, Önder Kutlu, Serdar Vural Uygun, Şerife Pekküçükşen, Vasfiye Çelik, Veysel Eren

Performans yönetimi, 1980'li yıllarda yaygınlaşan neo-liberal politikalarla birlikte kamu sektörünün reform ajandasının temel enstrümanlarından biri olmuştur. Bu süreçte çoğu özel sektör yönetim alanına ait olan stratejik planlama, stratejik yönetim, performans ölçümü, performans yönetimi, hesap verebilirlik, müşteri memnuniyeti gibi kavram ve teknikler Yeni Kamu İşletmeciliğinin de etkisiyle kamu yönetimi alanında kullanılmaya başlanmıştır. Performansın kamu yönetimi reformlarının vazgeçilmez kavramlarından biri hâline gelmesinde kuşkusuz kronikleşen finansal sorunlar, değişen toplumsal talepler ve büyük verileri toplayıp analiz etmeyi mümkün kılan teknolojik gelişmeler etkili olmuştur. Ne var ki savunucularının gözünde kurtarıcı gibi görünen performans yönetiminin; karmaşık, yaygın ve birbirinden farklı beklentilerle ilgili kamu politikalarını oluşturma ve yürütme sorumluluğunu üstlenen kamu yönetiminde uygulanması birçok zorluğu da içinde barındırmaktadır.
Kavramsal ve kuramsal temelleri, yasal dayanakları, kullanım alanları, uygulama örnekleri, karşılaşılan sorunlar ve eleştirilere odaklanan ve 19 başlık altında ülkemizin farklı üniversitelerinden alanında yetkin 25 değerli yazarın katkılarıyla ortaya çıkan Kamuda Performans Yönetimi isimli bu kitap; başta akademik çalışma alanlarına olmak üzere kamu bürokrasisinin çeşitli kademelerinde kamu politikası oluşturma ve kamu hizmeti görme sorumluluğunu üstlenmiş olanlara katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

devamını oku..
Etiketler : Kariyer Kitapları
% 23
indirim
47.74
Liste Fiyatı : 62.00
Kazancınız : 14.26
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %23 indirim