Format Kitap
Barkod 9786254170058
Yayın Tarihi 2021-11-17
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 448
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Grupla psikolojik danışma, danışanların birbirine yardım etmesini cesaretlendiren, iş birliğini teşvik eden, problem çözme konusunda adım atması için yönlendiren, ilişkilerde yeni ve farklı yaşantılar deneyimlemeleri için olanaklar sağlayan, hem bireyin hem de grubun sürekli gelişiminin psikolojik danışman tarafından izlenmesi ve bunun etkili biçimde kullanılması için gerekli kaynakları sunan dinamik bir süreçtir. Grupla psikolojik danışma uygulamaları danışanların ruh sağlığı ve psikolojik iyi oluşunu destekleyen güçlü ve etkili bir terapötik süreçtir.
Psikolojik iyi oluş ve ruh sağlığı açısından insanın kend'özünü bilmesi ve öz-gürleşmesi son derece önemli bir husustur.. Kend'özü bilmek, öz-gürleşmek, ancak insanın fiziksel/biyolojik varlığının maneviyatıyla buluşması ve bütünleşmesi ile mümkün olabilir. Maneviyat, yaşamdaki anlamdan bağımsız olarak düşünülemez. Victor Frankl, anlam arayışının doğuştan geldiğini, insan yaşamının doğal ve sağlıklı bir güdüsü olduğunu ifade eder.
Bu kitabın temel amacı, insanın kendini bulma, kend'özünü gürleştirme yolculuğunda manevi gelişimini destekleyerek ona eşlik etmektir. Elinizdeki bu kitapta ergenler, gençler ve yetişkinler için hazırlanmış manevi yönelimli grupla psikolojik danışma uygulamalarına yer verilmiştir. Kitapta Logoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Gerçeklik Terapisi, Pozitif Psikoloji, Hümanistik Psikoloji, Narrative Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Farkındalık Terapisi, Sanat Terapi gibi psikolojik danışma yaklaşımlarının psikospiritüel bir perspektiften nasıl ele alınabileceğinin örnekleri sunulmuştur. Kitabımızın ruh sağlığı çalışanlarına, psikolojik iyi oluşunu artırmak ve manevi gelişimini desteklemek isteyenlere değerli katkılar sağlaması dileğiyle.

devamını oku..
Kategori : Genel Psikoloji
% 23
indirim
43.12
Liste Fiyatı : 56.00
Kazancınız : 12.88
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %23 indirim