Format Kitap
Barkod 9786257653305
Yayın Tarihi 2021-11-19
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 384
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Funda Çoban

Fransızların dediği gibi her şey mistik olarak başlar, politik olarak sona erer. Bunu doğrularcasına gizemli bir tutkuyla bağlı olduğum sanatçı dostu Dostoyevski'den yola çıkıp felsefeye, siyaset bilimine, edebiyat eleştirisine ve sosyolojiye gönül vermiş olanlara sesleniyorum. İncelemeyi bitirdikten sonra elinize (yeniden) bir Dostoyevski eseri almaya heves duymanızsa en büyük temennim. Çünkü Dostoyevski tüm karanlığı ve ışıltısı ile kaldırıldığı kitap rafından bize bakmaya devam ediyor.

Elinizdeki kitap, Platon'un sempozyumundan Aristotelesçi politika ve Bahtinyen karnavaleske; kapitalizm, modernite, ilerleme sarmalından isyan ve ütopyaya; cinsellik söyleminden keşişler, soytarılar ve budalalara Dostoyevskiyan bir yolculuğa davet. Raskolnikov, Nastasya Filippovna, Ivan Karamazov, Yeraltı Adamı, Gruşenka, Prens Mişkin, Stavrogin ve daha nice karakterin oluşturduğu dünyalar içinden modern sorunları okumaya bir çağrı.

İlle de dekadans diyordu Yeraltı Adamı. Dekadans çağında edebiyat ve siyasetin yaratıcı yıkımına atfen, eserin hem Dostoyevski severleri hem de siyaset sosyolojisi ve tarihle ilgilenen okurları buluşturacağını düşünüyoruz.

devamını oku..
Kategori : Siyaset - Diğer
% 27
indirim
39.42
Liste Fiyatı : 54.00
Kazancınız : 14.58
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %27 indirim