Format Kitap
Barkod 9789758242351
Yayın Tarihi 2021-10-13
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 258
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : İbrahim Doğan

...Buradaki amacımız ne Demokratik Halk Devrimleri olarak nitelendirdiğimiz Hollanda, İngiltere ve Fransız devrimlerini yeniden yazmak ne de Jakobenizmin tarihçesini kaleme almaktır. Her iki konuda da yapılmış büyük ve kapsamlı çalışmalar mevcuttur.

Peki, böyle bir çalışmaya neden ve niçin ihtiyaç duyuldu? Aslında bu sorunun cevabı, Jakobenizm kavramına yüklenen çoklu anlamlarda ve devrimler tarihinde oynadığı merkezi rolde gizlidir. Bu da doğası gereği izaha muhtaç bir konu olarak karşımıza çıkacaktır. Biz de işte bu gerçekliğin farkındalığıyla Amaralı'nın 'yol haritası' çalışmalarında dikkat çektiği bu konunun, ahlaki politik toplumcu güçlerle anlaşılmasına kendi cephemizden katkı sunmayı hedefedik.

Bu konu bir kaç açıdan önemlidir. Birincisi, Demokratik Modernite Güçleri olarak karşısında mücadele ettiğimiz Kapitalist Modernite'nin zihinsel araçları ve sistematiğinin kavranmadan çözümlenemeyeceği; ikincisi, tanımı ve içeriği konusunda yaşanan kargaşaya dikkat çekmek ve kendi yaklaşımımızı ortaya koymak; üçüncüsü de tekelci iktidar yapılarının sürekliliğini anlaşılır kılmaktır...

devamını oku..
% 20
indirim
27.20
Liste Fiyatı : 34.00
Kazancınız : 6.80
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim