Format Kitap
Barkod 9786050677812
Yayın Tarihi 2021-04-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Erhan Arda

2021'in en dikkat çekici kitabı olmaya aday. Okuduğunuza değecek, okuduklarınıza dokunacak niteliğe sahip.

Okurken zamanın su gibi akıp gittiği bu kitapta, Erhan Arda, dünya sisteminin dünü ve bugününe hakîm kavramların felsefi boyutlarını ele almış ve gelecekteki dünyanın şekillenişinin Çin Hapşırığı üzerinden olacağını çok başarılı bir şekilde analiz etmiş. Kitabı okumaya başladığınızda, sonunu görmeden elinizden bırakamayacaksınız.

Prof. Dr. Ömer Göksel İşyar

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler

Zihnimizde ve dünyanın her yerinde, bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi Vizyona oturuyor. Sloganıyla içini anlatıyor.

Modanın hayatımızın her yerini işgal ettiğini, sağlık bilimlerinden, psikolojiden, fizik bilimine, iktisada, siyasete, uluslararası ticarete, sosyolojiye kadar tüm bilimlerin ve alanların moda ile ilgili olduğunu hatta tam merkezlerine oturduğunu, söylemlerin, çalışmaların ve davranışların modaya göre şekillendiğini ya da moda haline getiril­meye çalışıldığını açıklıyor.

Corona virüsü sebebiyle dünyada yaşam şeklinde değişiklikler meydana geldi. Büyük ölçekte ekonomik ve yönetimsel değişimler söz konusu. Bu durum tüm dünyada zorlu, yeni bir dönemin adımını oluşturacaktır. Tüm bağlarımızı yeniden şekillendirmektedir.
İtalyanların savunduğu Slow Food hareketiyle yavaş ye, yaşamın tadını çıkar, her şeyi yavaş ve hazzına vararak tüket politikası karşısında, dünyanın çoğunluğunun kabul ettiği ve Fast Food hızlı ye, hızlı yaşa, hızlı tüket politikası çarpışıyor.

Fakat her şeyden önemlisi bütün işlerin şu sonuçta kilitlendiğini anlatmak istiyor: Aslında zihnimizde ve dünyanın her yerinde bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi, Vizyona oturuyor.

devamını oku..
Kategori : Faydalı Bilgiler
% 21
indirim
33.97
Liste Fiyatı : 43.00
Kazancınız : 9.03
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %21 indirim