Format Kitap
Barkod 9786059276313
Yayın Tarihi 2021-12-17
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 544
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhammed Enes Sermini

Bir dili öğrenme sürecinde esas teşkil eden iki önemli unsur, zorlanmadan tahmin edileceği üzere gramer ve kelime bilgisidir. Gramere yönelik bilgi ve ipuçlarının daha ziyade sınıf ve ders ortamlarında verildiği, hepimizin yakından tecrübe ettiği bir gerçektir.

Öte yandan iş kelime bilgisine geldiğindeyse her daim el altında bulundurulması gereken bazı kaynak eserlere duyulan ihtiyaç hemen kendisini hissettirir. Bu noktada elbette ki sözlükler devreye girer, lakin genel sözlük çalışmaları dili öğrenecek kimselere hangi kelimelerin gerek pratik gerekse literatürde daha fazla geçtiği, dolayısıyla daha öncelikli olduğu hususunda herhangi bir bilgi sunmaz. İşte bunu kritik bir ihtiyaç olarak gören dil eğitimi uzmanları, hemen her dilde sık kullanılan kelime sözlükleri hazırlama yoluna gitmiş ve kelime öğrenme sürecini nereden başlanacağı belli olmayan muallak bir süreç olmaktan çıkararak disipline etmeye gayret göstermişlerdir.

İSAR Yayınları Arapça Eğitim Dizisi arasında yayımlanan elinizdeki eser, tam da bu tarz bir gayretin neticesi olarak hazırlanmış bir sözlük çalışmasıdır. Geleneksel/dinî metinlerde sık kullanılan kelimeler, günlük hayatta sık kullanılan kelimeler ve İslam iktisadı alanında sık kullanılan kelimeler şeklinde üç temel bölümden oluşan sözlük, beş bine yakın kelime içermektedir. Kelimelerin Türkçe anlamlarının yanı sıra belirlenen metin havuzu içerisinde madde başlarının kaç defa tekrar edildiği bilgisi yer almakta ve ilgili ibarenin Arapça örnek bir cümle içerisindeki kullanımı da bu bilgilere eşlik etmektedir. Arapça öğrenim sürecini kolaylaştırmak üzere hazırlanan bu çalışmanın Arapçaya gönül veren bütün okur ve öğrenciler için faydalı bir başvuru kitabı olmasını temenni ediyoruz.

devamını oku..
Kategori : Dil ve Gramer
% 26
indirim
59.20
Liste Fiyatı : 80.00
Kazancınız : 20.80
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %26 indirim