Format Kitap
Barkod 9789750249457
Yayın Tarihi 2018-08-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 391
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Haydar Yener Arıcı

Uzun yıllar bilişim alanında çalışmalar yapan ve bu alanda yayınlanmış kitapları ve makaleleri olan, çok sayıda kişi ve kuruluşa bilişim konusu hakkında eğitimler ve danışmanlıklar yapan yazar, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bilişim Hukukunda yüksek lisans yapmıştır. Yazarın, hem bilişim hukukçusu hem de bilişim uzmanı olması konuya teknik ve hukuki boyutu ile bakmasını sağlamaktadır.

Bilişim suçlarının içeriğinin ayrı bir uzmanlık istemesi nedeni ile konu hakkında yürütülen tüm adli olaylarda çoğunlukla bilirkişilerden destek alınmaktadır.

Kitabın ilk bölümünde adli bilişim konusu, dijital delilin ne olduğu ve bilgisayarın hangi parçalarından dijital delil alınabileceği hakkında bilgiler verilmiştir. Ardından adli bilişimde kullanılabilen donanımların neler olabileceği tek tek açıklanmıştır. Sonraki bölümde, adli bilişim süreçlerinin neler olduğu belirtilmiş, aşamaları ve yapılması gereken işler belirtilmiştir. Devam eden bölümde ise işlenen adli bilişim konusunda nasıl rapor hazırlanması ve yazılması gerektiği örnek olay ile detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Son bölümde, birçok ülkede kolluk kuvvetlerinin yanı sıra farklı kurumlar tarafından da kullanılan ve Türkçe arayüz desteği ile de ülkemizde yaygın olarak kullanılan Forensic Explorer programı detaylı bir şekilde örnek olaylar eşliğinde ele alınmıştır.

Kitap, sade anlatımı, güncel ve detaylı içeriği ile sadece kolluk kuvvetlerine değil, bilgisayar dünyasındaki hür türlü delil ya da benzeri veri bulmaya çalışan kişi ve kuruluşlara ve bu konuda eğitim alan ya da veren kişilere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları
Olay Yerine Müdahale
Bilgisayar Donanımları
Adli Bilişim Uzmanları Tarafından Kullanılan Donanımlar
Adli Bilişim Olaylarını Nasıl Yönetiriz
Adli Bilişim'de Süreçler
Adli Bilişimde Müdahale
Dijital Deliller
Bilinmesi Gereken Genel Konular
Rapor Hazırlama
Forensic Explorer Programı İle Çalışmalar

devamını oku..
Kategori : Ağ (Network)
% 25
indirim
41.63
Liste Fiyatı : 55.50
Kazancınız : 13.87
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim